Przegląd recytatorski

„ Biega, krzyczy pan Hilary:

– Gdzie są moje okulary? ….”

Któż z nas nie zna tego wiersza!

Mieliśmy okazję przypomnieć sobie jego treść podczas spotkania, które miało miejsce w naszym Przedszkolu 4.03.2024r

Tego dnia gościliśmy dzieci z klas „0” wraz z nauczycielkami  ze Szkoły Podstawowej nr 2. Powodem spotkania był „Przegląd recytatorski” zorganizowany przez nauczycielki z przedszkola.

Wybrani przedstawiciele gości oraz dzieci z grup: „Liski” i „Kangurki”, zaprezentowały utwory polskich poetów. Zgromadzona licznie publiczność z zainteresowaniem wysłuchała przygotowanych recytacji. I pomimo, że spotkanie wywołało dużo emocji, zwłaszcza wśród występujących, to jednak było bardzo udane.

Prócz możliwości poznawania literatury dziecięcej, przedszkolaki mogły poznać nauczycielki pracujące w klasach „0” oraz poznać starszych kolegów. Natomiast goście mieli możliwość przypomnienia sobie czasu spędzonego w przedszkolu.

Spotkanie było jedna z form współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2. Już jesteśmy umówieni na kolejne spotkanie , ……..     tym razem w szkole.

Owocna współpraca ułatwi dzieciom wejście w trudną rolę ucznia, zmniejszy lęk przed zmianą środowiska społecznego i wzbudzi pozytywny stosunek do szkoły.

Spotkanie z Mikołajem

Reprezentacja siatkarzy